Ndërlidhjet

Iniciativa Clinton nderon presidenten Jahjaga


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Iniciativa globale Clinton ka nderuar presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, për promovim të paqes.

Ceremonia e ndarjes së mirënjohjeve do të mbahet më 21 shtator në Nju Jork, ndërsa iniciativa e familjes Clinton këtë vit shënon edhe përvjetorin e dhjetë.

Në njoftimin për nderimin e Jahjagës, thuhet se ajo ka promovuar pajtimin mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe anëtarësimin e shtetit të saj në Bashkimin Evropian.

Iniciativa Clinton ka nderuar edhe personalitete të tjera.

XS
SM
MD
LG