Ndërlidhjet

Pninci jordanez: SHBA ka aleat për të luftuar ekstremistët


Ilustrim

Princi i Jordanisë, Feisal Bin Al-Hussein, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë një aleat të fortë dhe të aftë për të luftuar militantët e Shtetit Islamik, që kanë pushtuar Lindjen e Mesme.

Vendi i tij, thotë se do të bëj më të mirën e mundshme, për të ndihmuar refugjatët, derisa SHBA kryen sulme ajrore në Siri.

Princi jordan, ishte në Denver për të shënuar partneritetin 10-vjeçar në mes të Jordanit dhe Gardës Kombëtare të Kolorados.

XS
SM
MD
LG