Ndërlidhjet

E dëbojnë nga vendlindja, pse e quajti ‘shtet të frikës dhe ngacmimit’


Said Nuri

Një shtetas amerikan me origjinë nga Azerbajxhani, Said Nuri, është dëbuar nga shteti i lindjës, pasi që ai e quajti ‘vend i frikësimit dhe i ngacmimit’.

Nuri shkroi në Twitter sot, se ai është dëbuar nga shteti i lindjës, dhe se kurrë më nuk do të mund të kthehet.

Ndërsa, kur ka mbërritur në Gjeorgji, ai ka marrë një letër anonime, ku e kërcënojmë me familje.

“Mos harro se të afërmit tu kanë mbetur në Azerbejxhan”, shkruhej në letër.

Ndryshe, në fillim të kësaj jave, në internet ka qarkulluar një video seksuale e Nuri’t dhe të dashurës së tij.

XS
SM
MD
LG