Ndërlidhjet

Basketboll: Në finale – Shtetet e Bashkuara dhe Serbia


Ekipi i basaketbollit i Serbisë e ka mundur Francën në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror në Madrid të Spanjës, dhe është kualifikuar për finale, ku takohet me Shtetet e Bashkuara, që e mbrojnë titullin e kampionit, të fituar para katër vitesh në Turqi.

Serbia e mundi Francën me rezultat 90:85, megjithqë ekipi francez konsiderohej favorit, pasi në çerekfinale e mundi skuadrën vendëse, Spanjën.

Finalja Shtetet e Bashkuara - Serbia zhvillohet nesër.

XS
SM
MD
LG