Ndërlidhjet

Dënim me vdekje për grupin dhunues


Grupi prej 7 personave që kanë dhunuar femrat në Afganistan

Në Kabul, kryeqytetin e Afganistanit, gjykata e apelit, sot, ka dënuar me vdekje pesë persona, për dhunim të femrave.

Ndërsa, dy të djerë, nga i njëjti grup, janë dënuar me 20 vite burg.

Rasti i këtij grupi, ka shkaktuar zemërim nacional.

Ata janë shpallur fajtorë pasi në grup kanë sulmuar dhe dhunuar katër femra të cilat po ktheheshin nga një dasëm, afër Kabulit, në fund të muajit gusht.

XS
SM
MD
LG