Ndërlidhjet

Cameron ndarjen me skocezët e quan të dhimbshme


David Cameron, kryeministri i Britanisë

Kryeministri britanez, David Cameron, të hënën me 15 shtator ka bërë apel tek skocezët që të heqin dorë nga referendumi përmes së cilës kërkohet pavarësia e Skocisë nga Britania e Madhe.

“Nëse skocezët e votojnë referendumin, atëherë Britania e Madhe do të ndahet dhe rrugët tona do të ndahen përgjithmonë”, ka thënë Cameron të hënën në një qytet të Skocisë në Aberdeen, me ç'rast ai e ka vlerësuar ndarjen si të dhimbshme.


XS
SM
MD
LG