Ndërlidhjet

Gjashtë të vdekur nga një sulm terrorist në Egjipt


Ilustrim

Shpërthimi i një bombe, ka goditur një konvoj të sigurisë egjiptiane në Sinai Peninsula, me ç’rast janë vrarë pesë policë dhe një zyrtar.

Ministri i Brendshëm në Egjipt, ka thënë se shpërthimi ka ndodhur afër qytetit Rafah, sot më 16 shtator. Në këtë sulm ku kanë gjetur vdekjen, 6 persona, janë lënduar edhe dy policë të tjerë.

Militantët Islamik në Sinai në vashdimsi sulmojnë forcat e sigurisë.

Një sulm i ngjajshëm ka vrarë 11 policë në Sinai, para vetëm dy javësh.

XS
SM
MD
LG