Ndërlidhjet

Kabul: U vranë dy ushtarë amerikanë dhe një polak


Një person i ndihmon një të plagosuri nga sulmi i sotëm në Kabul

Nga një sulm vetëvrasës kundër konvojit të ushtarëve të jashtëm në kryeqytetin Kabul në Afganistan, sot herët në mënygjes, janë vrarë dy ushtarë të Shteteve të Bashkuara dhe një i Polonisë.

Forca e jashtme e udhëhequr nga NATO-ja, ka njoftuar se janë plagosur edhe 5 ushtarë dhe 13 civilë.

Për këtë sulm, përgjegjësinë e kanë marrë militantët talibanë.

Sulmi ka ndodhur afër Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, në rrugën kryesore për në aeroportin ndërkombëtar në Kabul.

XS
SM
MD
LG