Ndërlidhjet

Kosovë: Operacione policore në disa rajone


Pamje nga Prishtina

Policia e Kosovës ka realizuar një operacion policor në disa rajone të Kosovës, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Baki Kelani, zëdhënës në këtë institucion.

Ai tha se bëhet fjale për dyshime të cenimimit të rendit Kushtetues.

Mediat vendëse raportojnë se nga ky aksion, në polici është shoqëruar imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, dhe Fuad Ramiqi, drejtues i Lëvizjes Islame për Bashkim, e njohur si LISBA.

XS
SM
MD
LG