Ndërlidhjet

Mali i Zi s’ka informacione për xhihadistët e tij


Flamuri i Malit të Zi - ilustrim

Ministria e Punëve të Jashtme e Malit të Zi ka thënë se nuk posedon të dhëna për numrin e islamistëve nga Mali i Zi që luftojnë përkrah militantëve të Shtetit Islamik.

Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë ka siguruar informacionin se në Shtetin Islamik ndodhen 30 xhihadistë nga Mali i Zi, por ministria as nuk e ka konfirmuar dhe as mohuar këtë të dhënë.

Sipas Ministrisë së Jashtme malazeze, të dhënat për islamistët nuk janë kompetencë e saj.

XS
SM
MD
LG