Ndërlidhjet

Afganistan: Nga eksplodimi afër xhamisë – 6 të vrarë


Pamje pas një sulmi të mëparshën në provincën Baghlan

Policia e Afganistanit thotë se nga një eksplodim në pjesën veriore të këtij vendi, janë vrarë 6 vetë dhe plagosur 12 të tjerë, pak kohë pasi ishin larguar nga Falja e Xhumasë në një xhami.

Zëdhënësi i policisë së provincës Baghlan, Jawad Basharat, tha se nuk është e qartë se kush e kreu këtë sulm të sotëm.

Prej zhvillimeve të tjera, zyrtarët në provincën Logar kanë njoftuar se dje janë vrarë katër policë, gjatë një përleshje me kryengritësit talibanë.

XS
SM
MD
LG