Ndërlidhjet

Rezultatet e zgjedhjeve në Afganistan më 21 shtator


Ashraf Ghani dhe Abdullah Abdullah

Komisioni i Pavarur i Zgjedhjeve në Afganistan ka thënë se rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të kontestueshme presidenciale do të publikohen më 21 shtator.

Zëdhënësi Noor Muhammad Noor ka konfirmuar lajmin.

Gara është kontestuar midis dy kandidatëve, Ashraf Ghani dhe Abdullah Abdullah.

XS
SM
MD
LG