Ndërlidhjet

Ukraina s’tërheq trupat pa u tërhequr Rusia


Zëdhënësi i ushtrisë së Ukrainës, Andriy Lysenko.

Zëdhënësi i ushtrisë së Ukrainës ka thënë se Kievi nuk do t’i tërheqë trupat nga vija e frontit në lindje, derisa armëpushimi të mos zbatohet plotësisht.

Andriy Lysenko ka thënë se dy ushtarë janë vrarë dhe së paku tetë të tjerë janë plagosur gjatë dy ditëve të fundit, pavarësisht armëpushimit.

“Nëse forcat e Ukrainës tërhiqen, një gjë e tillë do të bëhet në të njëjtën kohë me tërheqjen e trupave ruse”, ka thënë Lysenko.

Rusia nuk pranon se ka trupa në Ukrainë.

XS
SM
MD
LG