Ndërlidhjet

Jahjaga pranon çmimin e Iniciativës Clinton


Nju Jork, 21 shtator 2014.

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pranuar Çmimin për Promovim të Paqes nga Iniciativa Globale Clinton.

Gjatë fjalës së saj në Nju Jork, presidentja ka falënderuar ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton, për rolin e tij në përfundimin e luftës në Kosovë.

“Kosova - ajo Kosovë të cilën ju e çliruat dhe rindërtimin e së cilës e ndihmuat - do të vazhdojë të jetë një rrëfim i madh shprese”, ka thënë mes tjerash Jahjaga.

Iniciativa Clinton ka nderuar edhe personalitete të tjera.

XS
SM
MD
LG