Ndërlidhjet

Pakistan: Nga sulmi vetëvrasës – 4 të vrarë


Pamje pas sulmit të sotëm nga i cili u vranë katër vetë në Peshavar

Policia në Pakistan thotë se nga një sulm vetëvrasës me makinë-bombë, cak i të cilit ishte qartas një oficer i lartë i policisë në pjesën veriperëndimore të këtij vendi, janë vrarë katër vetë dhe plagosur 13 të tjerë.

Oficeri kishte shpëtuar i paprekur.

Zyrtari policor, Faisal Shahzad, tha se cak i sulmit të sotëm ishte zyrtari i dytë më i lartë policor, Khalid Javed.

Rajoni i Peshavarit, ku ka ndodhur sulmi, është lidhje e shtatë territoreve gjysmë autonome fisnore, ku ushtria po lufton kundër talibanëve dhe militantëve të ndërlidhur me al-Kaidën.

XS
SM
MD
LG