Ndërlidhjet

Erdogan, akuzon KS për dështim në Siri dhe Gaza


Presidenti turk, Recep Erdogan

Gjatë fjalimit të tij, në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara OKB, presidenti turk, Recep Erdogan, ka akzuar Këshillin e Sigurimit KS, se ka dështuar të marrë veprime, aty ku më së shumti është dashur.

Ai ka folur për luftën në Siri, ku më shumë se 200,000 njerëz jana vrarë, dhe për luftën që ishte gjatë verës në Gaza, ku janë vrarë më shumë se 2,000 persona.

XS
SM
MD
LG