Ndërlidhjet

Avokati: Janë liruar nga paraburgimi imamët Rama dhe Avdiu


Pamje nga Prishtina

Avokati Mahmut Halimi i tha Radios Evropa e Lirë se sot janë liruar nga paraburgimi klientët e tij, imamët Enis Rama dhe Ekrem Avdiu.

Sipas avokatit Halimi, procedura vazhdon dhe ata tash mbrohen në liri.

Lirimi i dy imamëve të paraburgosur u bë pas kërkesës së prokurorit të rastit, Haki Gecaj.

Raportohet se Gjykata e Apelit ende nuk ka vendosur lidhur me imamët e tjerë, të cilët janë arrestuar javën e kaluar, të dyshuar se kanë kryer vepra penale që e rrezikojnë rendin kushtetues të Kosovës.

XS
SM
MD
LG