Ndërlidhjet

Lufta ndaj IS, mund të zgjasë me vite


Kryeministri i Britanisë, David Cameron

Lufta ndaj militantëve të Shtetit Islamik (IS), mund të zgjasë me vite, ka paralajmëruar sot, kryeministri britanik, David Cameron.

Ai këto komente i ka bërë sot, para Parlamentit të Britanisë, i cili po diskuton, nëse forcat ajrore të këtij vendi, duhet të marrin pjesë në sulmet në Siri dhe Irak.

Gjatë kësaj dite, do të votojnë përfaqësuesit e Parlamentit.

"Lufta në Siri dhe Irak, ndaj militantëve të Shtetit Islamik, nuk do të zgjasë me ditë, javë apo muaj, por me do të zgjasë me vite", u ka thënë, Cameron të pranishmive në Parlament.

XS
SM
MD
LG