Ndërlidhjet

Sulme të reja ajrore, të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara, kanë goditur sot caqet e militantëve të Shtetit Islamik (IS) në Siri.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut, grup monitorues me seli në Britani, ka thënë se së paku 31 sulme janë dëgjuar në provincën Raka, ku Shteti Islamik ka selitë e tij.

Burimi i njëjtë ka thënë se ka raporte edhe për viktima.

Sulmet po ashtu kanë goditur zonat Mibej, Al Hamad dhe Tabka.

XS
SM
MD
LG