Ndërlidhjet

Serbi: Udhëheqës policorë të tmerruar me rrahjen e vëllaut të kryeministrit


Televizioni B92 është sulmuar nga ekstremistët pas Paradës së Homoseksualëve në Beograd

Ministri i brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviqq, dhe drejtori i policisë, Millorad Veloviq, janë shprehur të “tmerruar” për shkak të pamjeve në të cilat shihet rrahja e personit Andrej Vuçiq dhe e dy pjesëtarëve të ushtrisë së Serbisë, gjatë Paradaës së Homoseksualëve, mbrëmë në Beograd, ka njoftuar Ministria e brendshme e Serbisë.

Personi Andrej Vuçiqi është vëllau i kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Stefanoviq dhe Veloviq kanë theksuar se do të ndërmerren të gjtha masat e nevojshme në mënyë që “sulme të tilla brutale kurrë më të mos ndodhin në polici”.

XS
SM
MD
LG