Ndërlidhjet

Rusia zgjeron marrëdhëniet me Korenë V.


Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov.

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka thënë se Moska ka plane të zgjerojë marrëdhëniet me Korenë e Veriut në fusha të ndryshme.

Lavrov i ka bërë këto komente në Moskë, në një konferencë për gazetarë me ministrin e Jashtëm të Koresë së Veriut, Ri Su Yong.

Lavrov ka thënë se bisedimet e tij me Rinë do të fokusohen në marrëdhëniet dypalëshe, lidhjet ekonomike dhe në situatën në Gadishullin Korean.

Ri ndodhet për vizitë 10-ditëshe në Rusi.

XS
SM
MD
LG