Ndërlidhjet

Jahjaga sërish konsultime me liderët partiak


Atifete Jahjaga

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga po zhvillon edhe sot takime të ndara me liderët e partive që përfaqësohen në Kuvend, në përpjekje të gjetjes së një zgjidhje rreth formimit të institucioneve të reja.

Takimet po zhvillohen ndaras. Ndërkaq në mesazhet e mëhershme të presidentes është kërkuar që partitë politike të arrijnë zgjidhje konform Kushtetutës dhe aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese.

Konsultimet e presidentes me liderët partiak zhvillohen një ditë para se Kuvendi të provoj për herë të tretë të zgjedh kryetarin dhe nënkryetarët e këtij institucioni.

XS
SM
MD
LG