Ndërlidhjet

15 të vdekur nga shpërthimi në Bullgari


Ilustrim

Zyrtarë të Bullgarisë, kanë njoftuar se numri i viktimave nga shpërthimi i një fabrike të municionit, është rritur në 15, ndërkohë që po kërkojnë edhe për viktima të tjera.

Drejtori për të drejtat civile, Nikolay Nikolov, ka thënë sot se 13 meshkuj dhe 2 gra kanë vdekur nga ky shpërthim.

Nikolov, e ka cilësuar shpërthimin e kësaj fabrike një ditë më parë, më 1 tetor, si pasojë e një gabimi gjatë punimeve.

Kjo fabrikë prodhon municione për përdorim civil si dhe bën shpërbërjen e municioneve të vjetra.

XS
SM
MD
LG