Ndërlidhjet

Mjeku me Ebola arrin në Gjermani


Frankfurt

Një mjek nga Uganda, i cili vuan nga sëmundja e Ebolës, ka arritur në Gjermani për trajtim.

Zyrtarët gjermanë kanë thënë se ai është evakuuar nga Siela Leone, ku ëhstë kujdesur për pacientët e sëmurë nga virusi vdekjeprurës

Mjeku, i cili nuk është identifikuar, do të trajtohet në një njësi të izoluar në spitalin universitar të Frankfurtit.

Së paku 3,000 njerëz kanë vdekur nga Ebola në Guine, Siera Leone dhe Liberi.

Një rast në Shtetet e Bashkuara ka rritur shqetësimet se Ebola mund të përhapet globalisht.

XS
SM
MD
LG