Ndërlidhjet

Messi në gjyq për evazion fiskal


Lionel Messi

Ylli i Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi, do të përballet me gjyq për evazion të dyshuar fiskal.

Kështu ka vendosur një gjykatës spanjoll, duke refuzuar rekomandimin e prokurorisë për të hedhur poshtë akuzat me arsyetimin se babai i futbollistit është përgjegjës për financat e tij.

Messi dhe babai i tij, Jorge, akuzohen se kanë mashtruar autoritetet me më shumë se 4 milionë euro.

Dyshja, e cila mohon çdo keqbërje, ka pesë ditë kohë për të apeluar vendimin.

Dyshohet se ata kanë fshehur paratë në periudhën 2007-2009.

XS
SM
MD
LG