Ndërlidhjet

Haiti: Vdiq ish-diktatori Duvalier


Jean-Claude Duvalier

Ish-diktatori i Haitit, Jean-Claude Duvalier, ka vdekur dje nga sulmi në zemër.

I ndjeri Duvalier, 63 vjeçar, ka sunduar në këtë vend të varfër të Karaibeve në periudhën 1971 – 1986.

Për vdekjen e tij ka njoftuar Florence Guillaume Duperval, nga Ministria e shëndetësisë e Haitit.

Ish-diktatori, Jean-Claude Duvalier, ishte larguar nga Haiti pas përmbysjes së tij dhe i kaloi 25 vjet në ekzil, por u kthye në vitin 2011.

XS
SM
MD
LG