Ndërlidhjet

Prokuroria e Serbisë thotë se po shqyrtohen informatat për Piskotë


Pamje e qendrës së Gjakovës

Prokuroria e Serbisë për Krime të Luftës thotë se së bashku me misionin EULEX po i shqyrtojnë informacionet për ekzistimin e varrezës masive me viktima serbe në fshatin Piskotë afër Gjakovës.

Mëtutje, një njoftimin e kësaj prokurorie theksohet se ka dyshime se në këtë lokacion janë trupat e pajetë të njerëzve të vrarë gjatë periudhës 1998-99.

Agjencia Beta raporton se Prokuroria e misionit EULEX ka urdhëruar zhvarrim, autopsi dhe identifikim eventual të mbetjeve mortore në këtë lokacion.

XS
SM
MD
LG