Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Pesë burra afganë, të dënuar për përdhunim në grup të katër grave pranë Kabulit, pritet të varen sot.

Burrat janë shpallur fajtorë për rrëmbimin dhe përdhunimin e grave në fund të gushtit.

Presidenti i atëhershëm, Hamid Karzai, ka kërkuar që të dënuarit të varen, edhe para se gjyqi i tyre të përfundonte muajin e kaluar.

Karzai ka nënshkruar dënimet e tyre me vdekje më 27 shtator, në ditën e tij të fundit si president.

XS
SM
MD
LG