Ndërlidhjet

Ish-lideri sovjetik po lufton me jetën


Ish lideri sovjetik, Mikhail Gorbachev

Mediat ruse, njoftojnë se ish-lideri sovjetik Mikhail Gorbachev është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është shtruar në spital.

“Gjendja më është përkeqësuar, por do të luftoj për jetë’, citohet t’i ketë thënë 83 vjeçari Gorachev, agjencionit të lajmeve Interfax.

Gorbachev është bërë udhëheqës i Bashkimit Sovjetik në vitin 1985, ndërsa mbahet mend për zbatimin e reformave të thella politike dhe ekonomike.

XS
SM
MD
LG