Ndërlidhjet

Kinë: 19 të vdekur nga rrëshqitja e dheut


Ilustrim

Rrëshqitja e dheut në veriperëndim të Kinës ka fundosur një konvikt të punëtorëve të ndërtimit të një autostrade, duke vrarë 19 prej tyre.

Agjencia zyrtare e lajmeve Xinhua ka thënë se incidenti ka ndodhur në qytetin Janan të provincës Shanksi.

Rrëshqitjet e dheut janë të zakonshme në rajonet malore të Kinës, ku ndërtimi i rrugëve dhe shpyllëzimi kanë zhveshur tokën e vegjetacionit.

XS
SM
MD
LG