Ndërlidhjet

Indi: 350,000 të evakuuar nga cikloni


Ilustrim

Cikloni Hudhud ka goditur bregdetin lindor të Indisë, duke shkaktuar dëme të shumta ashtu si edhe evakuimin e rreth 350,000 banorëve.

Së paku tre njerëz kanë vdekur në rajonin Andhra Pradesh dhe tre të tjerë në Orisa.

Cikloni, i klasifikuar si “shumë i rëndë”, ka sjellë erëra deri në 205 kilometra në orë.

Fuqia e ciklonit po përciellet qysh të premten dhe Marina e Indisë është vënë në gjendje gatishmërie për të ndihmuar.

XS
SM
MD
LG