Ndërlidhjet

Kim rishfaqet në publik


Kim Jong Un - foto arkivi

Gazeta zyrtare e Koresë Veriore “Rodong Sinmun” ka publikuar fotografi të liderit Kim Jong Un, duke kryer disa aktivitete publike.

Kjo është shfaqja e parë e Kimit në publik qysh më 3 shtator.

Kim shihet duke qeshur dhe duke ecur me shkop, së bashku me ndihmësit e tij, në një kompleks të sapondërtuar banimi.

Munegsa e tij për kohë të gjatë në publik ka rritur spekulimet për shëndetin e tij.

Disa madje kanë shprehur dyshime nëse ai ka kontrollin e shtetit komunist.

XS
SM
MD
LG