Ndërlidhjet

Një tërmet prej 7.4 shkallësh të Richterit ka goditur brigjet e El Salvadorit.

Qendra për Paralajmërimin e Cunameve në Paqësor ka lëshuar alarmin për cunami, duke vënë në rrezik brigjet e Nikaraguas, Hondurasit dhe El Salvadorit.

Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara ka thënë se tërmeti ka ndodhur 106 kilometra në juglindje të qytetit Usulutan.

Raportohet se një person ka humbur jetën.

XS
SM
MD
LG