Ndërlidhjet

Dy militantë të vrarë në Kaukazin verior


Ilustrim

Forcat e sigurisë kanë vrarë të paktën dy militantë të dyshuar në provincës paqëndrueshme ruse në Kaukazin veriror të Gaghestanit.

Komiteti Kombëtar i Anti-Terrorizmit, ka njoftuar se vdekjet kanë ndodhur në një fushë betejë, në qytetin kaspik të Derbentit.

Thuhet se disa persona të armatosur, janë fshehur në një banesë, dhe momentin kur forcat e sigurisë kanë kërkuar nga ata që të dorëzohen, militantët kanë filluar që të shtëjnë ne armë zjarri.

Forcat e rendit kanë thënë se kanë vrarë dy prej tyre.

Dhuna ndërmjet militantëve islamikë dhe forcave të sigurisë në rajonin e Kaukazit Verior, në Rusi, rezulton me qindra të vrarë brenda çdo viti.

XS
SM
MD
LG