Ndërlidhjet

Kore e Jugut: 14 të vdekur në një koncert


Kore e Jugut

Së paku 14 njerëz janë vrarë dhe 10 të tjerë kanë marrë plagë të rënda në një aksident në një koncert, pranë kryeqytetit të Koresë së Jugut, Seul.

Raportet e mediave thonë se shkak i tragjedisë ka qenë shembja e hekurave të ventilimit.

Mbi 700 njerëz kanë qenë duke ndjekur performancën e bendit korean 4Minute.

XS
SM
MD
LG