Ndërlidhjet

Afganistan: Erdogani e nënshkruan marrëveshjen për bashkëpunim


Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka arritur në kryeqytetin Kabul në Afganistan, për nënshkrimin e Marrëveshjes strategjike për bashkëpunim.

Pritet që Erdogan do të takohet me presidentin, Ashraf Ghani, dhe zyrtarët e tjerë të lartë të Afganistanit.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do t’i vizitoj edhe ushtarët e këtij vendi në Afganistan dhe do ta përuroj një rrugë në pjesën perëndimore të Kabulit, e cila është ndërtuar me mbështetje financiare të Turqisë.

XS
SM
MD
LG