Ndërlidhjet

Putin dhe Poroshenko diskutuan për monitorimin e armëpushimit


Pamje nga takimi në Milano të Italisë më 17 tetor ndërmjet Poroshenkos (djathtas) dhe Putinit (majtas) ndërsa në mes është kryeministri italian Matteo Renzi

Kremlini tha sot se presidentët e Rusisë dhe Ukrainës e kanë shprehur rëndësinë e mbështetjes së procesitt paqësor në Ukrainë dhe për monitorimin e armëpushimit në pjesën lindore të këtij vendi, gjatë një bisede telefonike të sotme.

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe ai i Ukrainës, Petro Poroshenko, po ashtu, kanë diskutuar edhe për furnizimin me gazin rus për Ukrainën.

Nuk janë dhënë detaje të tjera.

XS
SM
MD
LG