Ndërlidhjet

Hoxhaj kërkon traktat paqeje me Serbinë


Enver Hoxhaj në Beograd

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj i cili gjendet në vizitë në Beograd, ka thënë se Prishtina dhe Beogradi duhet të nënshkruajnë një marrëveshje paqeje para anëtarësimit të Serbisë në Bashkimin Evropian.

“Kjo marrëveshje që po përmendet edhe në Bashkimin Evropian, nuk është asgjë më shumë se një traktat paqeje”, u ka thënë Hoxhaj gazetarëve në Beograd.

Më herët ai ka thënë se pjesëmarrja e ministrave kosovarë në takimin ministror të vendeve të rajonit në Beograd është rezultat i procesit të normalizimit të raporteve Kosovë – Serbi.

XS
SM
MD
LG