Ndërlidhjet

Afganistan: Janë vrarë pesë civilë


Pamje nga një sulm i mëparshëm në Nangahar

Policia e Afganistanit thotë se pesë njerëz janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga sulmi i personave të armatosur në provincën jugore të këtij vendi.

Një zyrtar i policisë lokale tha se nga sulmi i sotëm në Nangahar ishte kryer nga “kryengritësit”, term që zakonisht përdoret për talibanët.

Provinca Nangahar është në kufi me Pakistanin, ku liderët talibanë kanë baza të sigurta në rajonin fisnor, Vaziristani Verior.

XS
SM
MD
LG