Ndërlidhjet

Në Ukrainë po mbahet heshtja parazgjedhore, në prag të zgjedhjeve të nesërme parlamentare.

Sondazhet kanë treguar se partia e presidentit Petro Poroshenko gëzon mbështetjen më të lartë – deri në 30 për qind.

Shtetet e Bashkuara u kanë bërë thirrje të gjithë ukrainasve që të votojnë, përfshirë edhe ata në rajonet lindore, që kontrollohen nga separatistët pro-rusë, si dhe ata në rajonin e aneksuar të Krimesë.

Kremlini ka thënë se Rusia do të njohë rezultatet e zgjedhjeve.

XS
SM
MD
LG