Ndërlidhjet

Suarezi rikthehet në fushë me Barcelonën


Luis Suarez

Ish-sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez, është kthyer në fushë pas katër muajsh, por me një tjetër ekip – Barcelonën.

Në muajin qershor, Federata Botërore e Futbollit e kishe përjashtuar atë nga pjesa e mbetur e Kupës së Botës dhe i kishte ndaluar pjesëmarrjen në aktivitete futbollistike për katër muaj.

Kjo, sepse Suarez, gjatë një loje, kishte kafshuar mbrojtësin e kombëtares italiane, Giorgio Chiellini.

As një muaj më vonë, përkatësisht në korrik, Liverpooli ka shitur Suarezin te Barcelona.

Në këto momente, Barcelona po luan me Real Madridin.

XS
SM
MD
LG