Ndërlidhjet

Pas 6 vjetësh nisin fluturimet Moskë-Tbilisi


Ilustrim

Linja ajrore ruse Aerofot e kontrolluar nga shteti, ka rinisur sot fluturimet mes Moskës dhe kryeqytetit të Gjergjisë, Tbilisi, pas 6 vjetësh ndërprerjeje e shkaktuar nga lufta mes dy ish republikave sovjetike.

Rusia ka njohur Osetinë jugore dhe provincën Abkhazia si shtete të pavarura pas konfliktit mes tyre të vitit 2008.


XS
SM
MD
LG