Ndërlidhjet

Presidenti i ri afgan viziton Kinën


Ashraf Ghani

Presidenti i ri i Afganistanit, Ashraf Ghani, nis sot vizitën treditore në Kinë.

Ghani do të takojë presidentin kinez, Xi Jinping, dhe zyrtarë të tjerë, me të cilët do të nënshkruajë marrëveshje për bashkëpunim dhe marrëdhënie dypalëshe.

Kina është investitore e rëndësishme në Afganistan.

Afganistani dhe Kina ndajnë një kufi prej 76 kilometrash.

XS
SM
MD
LG