Ndërlidhjet

Sulme në Bagdad, disa të vrarë dhe të plagosur


Irak

Së paku nëntë njerëz kanë vdekur dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i bombave në afërsi të tregjeve në Bagdad.

Zyrtarët shëndetësorë kanë konfirmuar numrin e viktimave.

Përgjegjësinë për sulmet nuk e ka marrë asnjë grup, por dyshimet bien mbi militantët sunitë.

XS
SM
MD
LG