Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës së paku 9 vetë të vrarë


Ilustrim

Nga një sulm vetëvrasës me makinë – bombë në provincën lindore Logar në Afganistan, janë vrarë së paku 9 vetë dhe plagosur më se 20 të tjerë.

Një zëdhënës lokal në Logar tha se sulmi i sotëm është bërë në rrethin Azra në provincën Logar.

Sipas zëdhënësit, Din Mohammad Darwish, nga eksplodimi janë vrarë 6 policë dhe tre ushtarë, dhe janë shkatërruar disa shtëpi të afërta dhe një xhami.

Askush nuk e ka marrrë prëgjegjësinë për këtë sulm.

XS
SM
MD
LG