Ndërlidhjet

Bagdad: Sulme vdekjeprurëse me bomba


Pamje pas një sulmi të mëparshëm në Bagdad

Nga sulmet e djeshme në kryeqytetin Bagdad në Irak, janë vrarë së paku 20 vetë dhe plagosur më se 50 të tjerë.

Një sulm vetëvrasës ka ndodhur në një postbllok në hyrje të pjesës jugore të Bagdadit.

Sulmi tjetër ka ndodhur afër një tende me pelegrinë shiitë, që përgatiteshin për të udhëtuar për në qytetin e shenjtë, Qerbela, për ta shënuar festën e Hashureve, më 4 nëntor.

XS
SM
MD
LG