Ndërlidhjet

Një grevë katërditëshe e hekurudhave në Gjermani ka goditur trenat e pasagjerëve dhe rrezikon të prishë festimet që shënojnë përvjetorin e rënies së Murit të Berlinit.

Greva po ashtu ka prekur shërbimet mes qyteteve dhe ato rajonale dhe pritet të zgjasë deri të hënën.

Sindikata kërkon rritje për 5 për qind të pagave dhe zvogëlimin e orarit të punës në 37 orë në javë.

Ndeshjet e Bundesligës në fundjavë po ashtu pritet të preken nga greva.

XS
SM
MD
LG