Ndërlidhjet

Sulme kundër civilëve në Pakistan


Pakistan

Së paku gjashtë persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur nga dy sulme me bomba në rajonin Mohmand të Pakistanit.

Zyrtarët kanë thënë se sulmet kanë ndodhur vetëm disa minuta larg njëri-tjetrit.

Shpërthimi i parë ka goditur një motoçikletë, duke vrarë djalin e një përfaqësuesi fisnor të Komitetit për Paqe.

Bomba e dytë ka goditur një furgon pasagjerësh, duke vrarë pesë njerëz.

Vullnetarët në Komitetin e Paqes ndihmojnë qeverinë në përpjekjet e saj kundër militantëve.

XS
SM
MD
LG