Ndërlidhjet

Ushtria pakistaneze vret 17 militantë


Pakistan

Forcat e sigurisë në Pakistan kanë thënë se kanë vrarë 17 militantë në rajonin fisnor të Khiberit.

Sipas tyre, të vrarët kanë qenë anëtarë të grupeve militante Lashkar-e Islam dhe Tehrik-e Taliban.

Khiber është zonë fisnore gjysmë-autonome në kufi me Afganistanin.

Militantët janë strehuar atje pasi ushtria pakistaneze ka kryer operacione kundër tyre në rajonin e Vaziristanit Verior.

XS
SM
MD
LG