Ndërlidhjet

Arrestohet Kosmajac, narkodileri më i madh i Serbisë


Ilustrim

Dragaosllav Kosmajac, i cilësuar si narkodileri më i madh i Serbisë, është arrestuar në shtëpinë e tij në Beograd, ka bërë të ditur ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq.

Përveç Kosmajcit, janë arrestuar edhe shtatë persona të tjerë, të cilët dyshohen se kanë qenë bashkëpjesëmarrës në kryerjen e veprave penale.

Siç raportojnë mediat serbe, katër prej tyre janë arrestuar në Mitrovicën e Sremit.

Kosmajac konsiderohet si Al Kapone i Serbisë dhe i Ballkanit.

XS
SM
MD
LG